داربست فلزی در ارتفاع ساختمان ها و برای استفاده از کارگر برای ارتفاع بالاتر از سه متر مورد استفاده قرار می گیرد. جهت قبل از خرید جهت مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید. قیمت داربست فلزی به تاریخ امروز چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ به شرح زیر می باشد.

قیمت هر کیلو داربست فلزی

نوعقیمت (تومان)
قیمت لوله داربستی ضخامت ۲.۵تماس بگیرید
قیمت اسکافلد (داربست مثلثی)تماس بگیرید
چت در واتس آپ
تماس با ما

وزن داربست فلزی

ناموزن
اسکافلد (داربست مثلثی) ۰.۵ متری۸.۶
اسکافلد (داربست مثلثی) ۰.۷۵ متری۹.۶
اسکافلد (داربست مثلثی) ۱ متری۱۰.۶
لوله داربستی ۶ متری ضخامت ۲.۵۱۷

با عرض پوزش با توجه به نوسانات لحظه ای قیمت مواد اولیه، فروش با این قیمت منوط به دریافت پیش فاکتور است.

داربست فلزی چیست؟

با گسترش ارتفاع ساختمان ها و برای استفاده از کارگر برای ارتفاع بالاتر از سه متر نیاز به تجهیزات بخصوصی است در عین حال باید ایمنی و سرعت کار را درنظر داشت. زمانی که داربست به درستی نصب نشود خطر افتادن و سقوط کارگر حتمی می باشد. بنابراین بایستی با رعایت قوانین واستانداردها از بروز چنین اتفاقاتی جلوگیری کرد.

این نوع داربست از لوله های فولادی تشکیل وحداقل ضخامت آن ۴ میلی متربوده که با بست های مربوطه نصب می شود. قطر این داربست ها ۴۸/۳ میلی متر می باشد که اصطلاحا به آن لوله ۵ سانتی نیز می گویند. اکثر داربست ها به زمین متصل بوده که سریع ترین نوع اجرا در داربست ها این نوع داربست(فلزی) می باشد. درحالت های خاص داربست هامعلق هستند،که پایه های آن روی هوابوده وبه بدنه ی ساختمان نصب می شوند.

اجزای داربست فلزی

 1. ستون داربست
 2. لوله سرتاسری
 3. لوله های زیر تخته ای
 4. شمع مایل
 5. لوله های مهار
 6. میله ی شکاف دار
 7. بست

ستون داربست

لوله هایی که به صورت قائم یا به صورت کمی نیمه مایل به نمای ساختمان نصب می شوند در اصل بار اصلی داربست توسط این لوله ها به زمین منتقل می شوند. ارتفاع این لوله ها در حالت عادی ۶ متر بوده ودر صورت نیاز بیشتر ارتفاع توسط اتصال ها(بست های برشی) به ارتفاع اضافه می گردد.

لوله های سرتاسری

لوله های افقی داربست که به صورت طولی به داربست متصل می شوندوداربست رابه حالت افقی مهار می کنند. هچنین برای تکیه گاه کردن تخته زیرپا وجابه جایی طول داربست مورد استفاده قرار می گیرند.

لوله های زیرتخته ای

لوله هایی که بین دو ستون به طور قائم نصب می شوند و در طول داربست برای ایجاد مکانی برای قراردادن تخته بنایی می شوند.

شمع مایل

که در اصطلاح به آن نیز چسب گفته می شود.لوله ای است که به صورت مایل به داربست متصل شده ویک سرآن روی زمین متصل می شود. درحالت معمول درارتفاع ۵ متر نصب می گردند.

لوله های مهار

لوله هایی که به صورت قطری بین داربست ونمای ساختمان نصب شده وازجابه جایی داربست جلوگیری می کند. اجازه ی نصب درارتفاع را مهیامی کند

میله شکاف دار

برای اتصال دو لوله به یکدیگر چه در حالت عمودی چه در حالت افقی مورد استفاده قرار می گیرد. در حالت معمول به اتصال معروف می باشد.

بست

برای اتصال لوله ها و همه ی اجزای داربست از بست های قائم چهار پیچ استفاده می شود. که جنس آن از فولاد بوده که توانایی زیادی دربرابر فشارچه در حالت عمودی وچه در حالت افقی دارد.

انواع داربست فلزی

 1. داربست مثلثی
 2. داربست چکشی
 3. داربست چهار پایه
 4. داربست مدولار

داربست مثلثی

این داربست ها از فریم های مثلث (در سه تیپ ۰٫۵، ۰٫۷۵ و یک متری) مانند تشکیل شده و به حالت نر و ماده به هم متصل می شوند. بیشتر در کفراژ بندی پل ها از آن استفاده می شود. از مزایای این نوع داربست راحتی اجرا و عدم نیاز به آچار، باربری بسیار زیاد و عدم نیاز به کارگر ماهر می باشد.

داربست چکشی

داربست چکشی علاوه بر دارا بودن تمام مزیت های داربست مثلثی می تواند برای داربست بندی نمای ساختمان استفاده می شوند. با افزایش و کاهش پایه عمودی و مهار افقی می توان آن را در ارتفاعات مختلف به کار گرفت. از داربست های چکشی برای سازه های سنگین استفاده می شود. به خاطر اینکه تمامی اجزای داربست چکشی به هم متصل می شوند. همین یکپارچگی باعث می شودتا در برابر فشار وارده که هنگام بتن ریزی به وجود می آید مقاومت زیادی راداشته باشد. در این سیستم عمل اتصال توسط ضربه چکش به قفل کن انجام یا از هم جدا می شود. نیازی به پیچ و مهره و بست نداردو به عنوان پر فروش ترین و کارآمدترین داربست مورد استفاده قرار می گیرد.

داربست چهار پایه

داربست چهار پایه ثابت و چرخ دار برای سالن و مغازه هایی که می خواهند داربست جای کمتری را اشغال کند به کار گرفته می شوند. چرخ های لاستیکی آن مانع آسیب رساندن به کف محل کار می شود.

داربست مدولار

در قالب بندی فلزی سقف ها و تیرچه ها،با توجه به ارتفاع و سنگینی نسبی قالب فلزی، استفاده از داربست مدولار تسهیلاتی را برای اجرای کار فراهم می آورد. برپایی این نوع داربست نسبتا ساده است. به این ترتیب که چند قطعه مدولار از پیش ساخته را به دلیل سبکی، به سرعت و به سادگی به یکدیگر وصل می کنند. آن قدر این کار را ادامه می دهند تا به اندازه ی مورد نظر برسند. پس از تمام شدن کار قالب بندی می توان با سهولت و سرعت مناسب آن را باز کرده و در جای دیگر مورد استفاده قرار داد.

اعضای تشکیل دهنده داربست مدولار عبارتند از:

 1. اعضای قائم و ستونی
 2. اعضای افقی داربست
 3. اعضای قطری
 4. سکوی کار

این مطلب را دوستان خود به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter