مطالب آموزشی

سرجک چیست؟

سرجک ریگلاژی

سرجک با نام های سرجک قالب بندی، سرجک داربست، سرجک اسکافلد، سرجک ریگلاژی (قابل رگلاژ) و پیچ تنظیم (قابل تنظیم) نیز شناخته می شود. سرجک جزئی از اتصالات قالب بندی بتن به شمار می رود و ابزاری پرمصرف و کارآمد برای ترازکردن دقیق پایه های انواع داربست مدولار (داربست چکشی، داربست مثلثی) می باشد. حتی در لوله داربست ها به عنوان پشت بند مورد استفاده قرار می گیرد و به صورت مورب بسته می شود.


کاربرد سرجک ریگلاژی (قابل رگلاژ)

کاربرد اصلی سرجک داربست (اسکافلد) یا همان ریگلاژی، همان طور که از اسمش پیداست، در داربست بندی استفاده می شود. کاربرد اصلی این ابزار در داربست بندی، تعیین دقیق ارتفاع و تراز سقف قالب بندی شده با قالب بتن است. به طور کلی در کفراژ تیر و دال و پل ها استفاده می شود. استفاده از این ابزار مزیت های دارد که به بررسی آن می پردازیم:


مزیت استفاده از سرجک

استفاده از سرجک قالب بندی در پروژه های ساختمانی به دلیل اینکه به راحتی باز و بسته می شود و بار زیادی را تحمل می کند، بسیار استفاده می شود.

  • عدم نیاز به کارگر ماهر 
  • سهولت باز و بسته کردن
  • باربری بسیار زیاد

سرجک های تولیدی سیویل سان از لحاظ مقاومت در برابر فشار تست شده هستند در زیر می توانید ویدئو تست مقاومت فشاری سرجک ریگلاژی را مشاهده کنید.

 

تست مقاومت فشاری

تولید سرجک

برای ساخت سرجک از میلگرد ساده ۳۲ استاندارد در طول دلخواه و ورق ۳ یا ۴ میل جهت ناودانی طبق سفارش مشتری استفاده می شود. سرجک در سایز های ۴۰ – ۵۰ – ۶۰ – ۷۰ و ۸۰ سانتی متری تولید می گردد که تفاوت آن ها در طول رزوه میانی است. جهت مشاهده قیمت و خرید سرجک در فروشگاه سیویل سان فراهم شده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *